Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Vyplatí se zmontovat si bránu ze součástek svépomocí ?

brany egidia sc 4Zpočátku to může vypadat jako dobrý nápad, protože je to méně nákladné. Ale co uděláte za pár let, když bude vaše brána vyžadovat opravy?

Něco tu nesedí

Samozřejmě si můžete zakoupit specifické součástky brány zvlášť. V supermarketech a stavebninách najdete širokou nabídku součástek pro vaši bránuá. Lokální dílny vám s radostí nabídnou kolejnice a rámy, do kterých bránu nasadíte.

Avšak musíte počítat s tím, že některé elementy nebudou pasovat, protože přišly z různých továren. Budete muset řezat, ohýbat nebo do nich vrtat. Pokud poškodíte jejich povrchovou úpravu (plastovou nebo zinkovou) a potom toto místo dostatečně neochráníte, velmi rychle začne korodovat. A není možné si profesionálně aplikovat povrchovou úpravu svépomocí.

Znovu zkažené?

Brána smontovaná z různých součástek, které přišly od různých výrobců, nebude mít záruku. Dokonce i záruka vůči poruchám bude platná zvlášť na specifické součástky a ne na celou strukturu.

Takže pokud se něco pokazí, nejen že si to budete muset opravit sami, ale také si to sami zaplatíte.  Většina výrobců nabízí nejméně 2-letou (dokonce až 10-letou) záruku na brány. To znamená, že poruchy budou odstraněné výrobcem bezplatně s pomocí jeho specializovaného servisního týmu.

Výstraha! Porucha

Častěji a častěji si na pozemky necháváme montovat automatizované posuvné brány. Takové brány se dokáží hýbat rychlostí až půl metru za sekundu. I když to nevypadá jako mnoho, znamená to, že 4 metrová brána se otevře za 8 sekund. To je rychlejší než například najít telefonní číslo ve vašem telefonu.

Pokud si bránu smontujete sami a zapomenete ji vybavit potřebnými ochrannými prvky (bezpečnostní pásky, fotobuňky) nebo je špatně zapojíte, nehoda bude pouze otázkou času. Vaše malé děti nebo domácí mazlíčci si neuvědomují, jak rychle se brána pohybuje.

Přepravu si zaplatím sám

Váš rozpočet se může stát velmi napnutý na konci investic do vašeho domu. Tak si nainstalujete manuální posuvnou bránu a naplánujete si koupi automatizované později.

Ale pokud ji někde koupíte a namontujete si ji sami, vaše brána nebude úplně chráněna zárukou. A pokud poškodíte bránu během neprofesionálního převozu, výrobce nemusí přijmout vaši reklamaci. Proto byste si měli dvakrát promyslet, zda budete skládat vaši bránu svépomocí.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.