Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Svařované nebo pletené gabiony?

gabionove steny betafenceVaše rozhodnutí by mělo být založeno hlavně na tom, jaký je účel vašeho gabionu.

Kde chcete postavit gabionové oplocení?

Gabionové koše se mohou použít na:

  • Oplocení vašeho domu – jako celku nebo pouze části
  • Jako základy pro vaše zahradní židle a stoly nebo jako stěny pro váš altánek nebo místo pro grilování
  • Jako podpora svahu před sesunutím nebo jako element, který vyrovná terén
  • Jako ochrana proti jarním potopám, na korytech malé řeky nebo potoku, který protéká přes váš pozemek.

Svařované gabiony jsou vhodnější jako oplocení nebo jako prvek terénní úpravy v zahradě, zatímco pletené gabiony jsou vhodnější na ochranu půdy. Proč?

Flexibilní vs. masivní

Pletené gabionové koše jsou mnohem flexibilnější než jejich svařované protějšky. Můžete je ohýbat holýma rukama. Tato vlastnost je velmi ceněna v infrastruktuře. Tyto gabionové koše mají nastavitelný tvar a mohou být jednoduše přizpůsobeny k úhlu terénu. Gabionové matrace precizně vyloží dna a břehy řek.

Svařované gabiony jsou masivní a nedají se jen tak lehce ohnout rukama. Drží si svůj tvar nezávisle na jejich poloze nebo výplni. Váš zahradní nábytek z gabionů přežije dlouhá léta bez vypuklin a vaše květináče přežijí i staletou rostlinu. ;)

Různé výplně

Pletené gabiony jsou dostupné ve více provedeních (velikost otvorů nebo tloušťka drátů). Jsou určené hlavně pro velké oplocení a vyplněné agregáty s velkým průměrem. Jelikož jsou často zakryté vodou nebo rostlinami, nemusí vypadat esteticky.

Toto se ale nedá aplikovat na svařované gabiony, protože ty jsou skutečnými vitrínami. Mohou být vyrobené v téměř jakékoli kombinaci velikosti, drátů a povrchové vrstvy a použitelné výplně nemají limit. Kromě skal můžete gabiony vyplnit kameny různých velikostí a barev, kousky skla nebo dokonce nařezanou kůrou stromů a barevnými lahvemi. 

Bezpečnost použití

A nakonec, bezpečnost. Pletené gabiony jsou spojené dráty, jejichž zakončení mohou vyčnívat a způsobit tak zranění. Nicméně, svařované gabiony jsou spojené spirálami. Nemají žádné vyčnívající elementy, o které byste se mohli zachytit. Toto je obzvláště důležité, pokud plánujete postavit gabion na zahradě (kde se hrávají děti) nebo ve veřejných městských prostorech.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.