Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Sloupy: kostra vašeho oplocení

sloupky na plot

Přestože na sloupy myslíme většinou až nakonec, jsou elementem, který vám umožňuje nainstalovat panely nebo pletivo podle vašeho výběru.

 

Přiřazené nebo univerzální sloupy?

Mnozí výrobci na trhu nabízejí systémy oplocení s přiřazenými sloupysloupy. Například, Decofor panely můžete namontovat pouze na čtvercové sloupy s dekorativní koulí, zatímco pletivo Pantanet vypadá nejlépe na profilovaných sloupech Bekaclip. Obvykle není možné nainstalovat takové ploty na jiné sloupy, kvůli nedostatku vhodného příslušenství.

Existují ale i univerzální sloupy, které mohou být použity v mnoha systémech oplocení. Nejpopulárnější jsou trojúhelníkové sloupy s ocelovými kleštinami. Mohou být použity při instalaci panelů, jakými jsou Nylofor 3D, Nylofor 2D a 2D Super.

Musím upevnit sloupy do cementu?

Můžete zkusit upevnit je do země pomocí kotev nebo je jednoduše zakopat hluboko do země. Nicméně, cementování je nejspolehlivější metodou upevnění sloupů. Hloubka díry – a tedy i tloušťka betonu – závisí na oblasti, kde chcete umístit vaše oplocení a musí být hlubší než hloubka zamrznutí země (např. mezi 0.8 a 1 m).

Předtím než začnete betonovat, musíte také zkontrolovat způsob montáže sloupů,ů, které jste si vybrali. Nejběžnější způsob je sloup – sloup – panel – panel (nejdřív, zabetonujete všechny sloupy, a začnete s montáží, až když beton ztuhne). Nicméně, existují systémy s typem montáže sloup – panel – sloup – panel, např. oplocení Bekafor Classic na sloupech Bekaclip posts nebo Nylofor 3D na sloupech Bekafix. To znamená, že betonujete sloupy postupně po každém přidaném panelu.

Proč potřebuji uzávěry?

Samozřejmě, můžete namontovat vaše sloupy bez uzávěrů. Ale my velmi doporučujeme, abyste je použili. Nejdůležitějším úkolem uzávěru je ochrana vnitřku sloupu a zabránění, aby se dovnitř dostala dešťová voda. Při teplotách pod nulou by dešťová voda mohla zmrznout, a jelikož se led přirozeně rozpíná, mohlo by to způsobit roztržení sloupu zevnitř.  

Další výhodou uzávěru je estetičnost. Chrání vršek sloupů před povětrnostními podmínkami, které by mohly urychlit korozi materiálu. Rezavý vršek by rychle mohl zašpinit zbytek sloupu.sloupu.

Toto je běžné řešení, které sice může ušetřit peníze, ale pouze na krátkou dobu. Levné příslušenství (spoje, kleštiny, šrouby) od nespolehlivého dodavatele je nedostatečně pozinkované (nebo není vůbec pozinkované) a velmi rychle koroduje. Po jednom nebo dvou letech je váš nádherný plot plný rezavých skvrn na každém spoji mezi panelem a sloupem.

Měli byste také mít na paměti, že výrobce oplocení odmítne vaši reklamaci, pokud byla škoda způsobená příslušenstvím zakoupeným od jiného dodavatele (v takových případech bude dokonce neplatná i záruka od výrobce).

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.