Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Posuvné brány jsou in

brana kolejniceRozhodnutí vybrat si posuvnou bránu nezáleží pouze na nejnovějších trendech ale také na její pohodlném používání. Pohodlnost je klíčovým faktorem, zvláště když vaši bránu používáte několik krát denně. Navíc, pokud si vyberete posuvnou bránu patřící k typu vašeho systému oplocení, ve výsledku dostanete kompletní systém oplocení, který je konzistentní vizuálně ale i technologicky.

 Proč si vybrat posuvnou bránu?

  • Její křídlo se pohybuje podél oplocení, aniž by zabralo místo na vaší příjezdové cestě, což ji činí perfektní pro mělké pozemky, kde by montáž otočné brány značně překážela přístupu ke garáži a parkování na příjezdové cestě.
  • Šířku posuvné brány si můžete libovolně vybrat, a to umožňuje navrhnout si mnohem širší vstup na váš pozemek, jako v případě otočné brány. To je důležité, pokud vstupování přes bránu svisle k cestě je náročné (například kvůli další infrastruktuře). Široký přístupový bod k pozemku, vám také umožňuje parkovat dvě vozidla na příjezdové cestě.
  • Použití posuvné brány je také bezpečnější. V případě otočné brány by silný náraz větru mohl zavřít křídlo, když vstupujete nebo opouštíte pozemek a mohli byste si tak poškodit vaše auto.
  • Pokud jste si vybrali automatizovanou bránu, stále zaplatíte méně za její pohon jako v případě otočné brány.

Jediná nevýhoda posuvných bran je váha. Je mnohem náročnější manuálně je otevřít jako v případě otočných bran, a proto byste měli zvážit výběr automatizované verze při výběru posuvné brány. Také byste tento výběr měli zvážit, protože brána pak může být pohodlně otevřená a zavřená dálkovým ovladačem, což určitě oceníte ve špatném počasí, při vstupu nebo výstupu z pozemku přímo na / z rušné ulice nebo když prostě spěcháte. Co je nejdůležitější, měli byste mít na vědomí, že vstupní brána je dlouhodobou investicí. Pokud ještě stále nejste rozhodnuti ohledně automatizované verze, představte si zda byste si i po stém manuálním použití posuvné brány mysleli, že brána s pohonem je stále neužitečná.

Omezení posuvné brány

Mějte na paměti, že ne všechny pozemky umožňují instalaci posuvné brány. Křídlo brány se posouvá podél oplocení, takže pokud je váš pozemek úzký, nemusíte na to mít dostatek místa. Také konzolové brány vyžadují více místa kvůli jejich vyrovnávacím závažím (čím delší a těžší brána, tím delší vyrovnávací závaží). Pokud je segment vašeho plotu kratší než délka brány s jejím vyrovnávacím závažím, zkontrolujte, zda byste bránu nemohli namontovat na posuvnou trubku, která je kratší, protože nepotřebuje vyrovnávací závaží.

Co byste ještě měli vzít v úvahu při výběru posuvné brány?

  • Pokud si zvolíte bránu na posuvné trubce, mějte na paměti, že může nasbírat listy, šišky nebo sníh. Pravidelně kontrolujte zda kolejnice nepotřebuje vyčistit.
  • Pamatujte si, že vedle oplocení nemohou být žádné překážky v cestě brány, jako například popelnice nebo rostliny.
  • Vstup by měl být namontován takovým způsobem, aby nezasahoval do funkčnosti otevírajícího se křídla brány. Dokonce i když používáte svou bránu nebo vstup velmi vzácně, je zde riziko ublížení na zdraví pro osobu, která vstupuje nebo opouští pozemek během posouvání brány.
Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.