Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Oplocení domu: s povolením nebo bez?

pvc pletivo2I když zákon obvykle nevyžaduje povolení, věci se mohou zkomplikovat, pokud přijdete do sporu se sousedy. 

Povolení na stavbu oplocení

Povolení na stavbu oplocení vašeho vlastního domu do výšky 2.2 metrů není nutné od roku 2015. Pokud je plot vyšší nebo také funguje jako opěrná stěna, musíte to oznámit stavebnímu úřadu v kompetentním oddělení nejméně 30 dnů před stavbou.

 

Musíte poskytnout:

  • Nákres plánovaného oplocení
  • Mapku se zvýrazněnou linií kudy povede plot
  • Důkaz o vlastnictví pozemku

A pak už jen počkáte na vydání povolení ;)

Jako soused k sousedovi

Je nejlepší žít v dobrých vztazích s vašimi sousedy. To se také vztahuje na ploty mezi sousedními pozemky. Jelikož žádný zákon nevyžaduje oplocení pozemků, nemůžete přinutit vašeho souseda, abyste si postavili společný plot a podělili se o jeho cenu. Pokud je již postavený (i když jste ho celý zaplatili vy), je váš soused povinen podílet se na ceně oprav plotu a jeho renovace.

Proto je nejlepší se dohodnout se sousedem o typu, výšce a barvě oplocení, protože to bude už od začátku váš společný plot. To vám také umožní namontovat plot nebo pletivo přesně na linii mezi vašimi pozemky a ne na území jednoho z pozemků. Určitě si užijete váš ranní rozhovor se sousedem více, když je mezi vámi elegantní plot, na kterém jste se společně dohodli.

(Ne)bezpečná vstupní brána

Brána je hlavní částí vašeho oplocení. Chcete, aby vypadala působivě a fungovala perfektně ale také, aby byla bezpečná pro všechny, kdo ji používají. I když nepotřebujete certifikát CE pro vaši bránu, je dobré si zakoupit zařízení, které ho má. Tento certifikát potvrzuje, že jste si zakoupili produkt, který vyhověl specializovaným testům a je bezpečný na používání.

Při montáži vstupů a bran byste si také měli pamatovat, že by se neměly otevírat ven mimo váš pozemek a také by neměly zasahovat do pozemku vašeho souseda. Jinak se může stát, že vám bude nařízené bránu odmontovat, protože byla namontována způsobem, který je nezákonný. 

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.