Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Manuál pro montáž brány – 7 kroků, které je třeba si pamatovat

egidia branyPokud jste se rozhodli namontovat vaši posuvnou bránu svépomocí, musíte mít na paměti několik základních kroků.

 

Vyplatí se namontovat si bránu svépomocí?

Vchody a manuálně otočné brány by neměly být náročné na montáž. Tento proces není velmi komplikovaný a většina výrobců vám poskytne detailní příručku o montáži brány, zahrnutou v balení nebo dostupnou online.

Nicméně, montáž posuvné brány svépomocí může být velkou výzvou. Aby to fungovalo, potřebujete ji precizně vyrovnat. A u automatizovaných bran, také musíte správně zapojit celý systém pohonu. Abyste měli jistotu, že si můžete užívat ochranu záručním listem, doporučujeme vám, abyste využili služeb profesionálních a licencovaných instalatéry.

7 kroků, které je třeba si pamatovat

Pokud si chcete sami namontovat vaši otočnou bránu, prosíme, mějte na paměti následující klíčové body:

  1. Beton a základy – použijte správný typ betonu, ideálně B25 a vykopejte základy do hloubky větší než je hloubka zamrznutí země v zimě (v Polsku to je 0.8–1.0 metru, v závislosti na regionu).
  1. Vyrovnávání – vyrovnejte základy tak, abyste mohli umístit sloupky přímo na ně. Ujistěte se, že sloupky (vodící a uzamykací sloupky) jsou ve stejné výšce.
  1. Chemické kotvy – umístěte je do základů tak, aby vyčnívaly alespoň 10 cm nad hladinou betonu.
  1. Nosníky – zkontrolujte, zda jsou ve stejné výšce a zarovnané.
  1. Válečky – ujistěte se, že se plynule hýbou uvnitř kolejnice. To umožňuje bráně hýbat se bez přerušení.
  1. Geometrické úpravy – pokud se brána nehýbe plynule, upravte její pozici pomocí Archimedového šroubu umístěného na konci křídla brány.
  1. Elektrické dráty – vždy je umístěte do ochranné instalační trubice.

Bezpečnost na prvním místě

Pokud máte problémy s otevíráním brány, zkuste ji nepoužívat, dokud se problém nevyřeší. Toto platí hlavně u motorizovaných bran, nepokoušejte se je otevírat nebo zavírat násilím, protože ledajaké mechanické poškození vám může ovlivnit level pomoci, kterou získáte ze záruky.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.