Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Gabiony chrání parky a hřiště

betafence gabionyGabiony, jedinečné tvary vyplněné kamenem, kterým nikdy nebudete lhostejný. Není divu, že se staly více než způsobem ochrany svahů a sesuvů půdy. Architekti si rychle uvědomili, že mají na dosah jedinečný nástroj na vytvoření prostoru a začali používat gabiony všude, kde se jim zdálo vhodné referovat přírodě atraktivním způsobem. Také na veřejných prostranstvích.

Gabiony se tedy začaly objevovat v parcích a na hřištích, aby se staly dekorací inspirovanou přírodou. Na hranicích zelených prostranství v prostoru měst, jako je například ve městě Leszno (link: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/gabiony-w-parku-w-lesznie,163/), vytvořili nejen oddělený prostor zasvěcený rekreací, ale gabiony také slouží jako akustické stěny, které tlumí hluk z rušných ulic.

Gabiony ve městě

Gabiony jsou také skvělým materiálem pro výstavbu originální městské architektury. Byly použity ve městě Mielec pro vytvoření bariéry, která obklopuje chodník vedoucí přes horu Cyranowa (link: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/park-gora-cyranowska-w-mielcu,251/). Navíc jsou doplněny o dva kamenné labyrinty, které lákají celé rodiny na vrch této hory.

Krása a funkčnost gabionových struktur byly také oceněny architekty, který navrhovali městský prostor ve městě Budapešť, Maďarsko. Sedačky vytvořené z gabionů v parku “Cziffra Park” (link: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/park-do-treningow-czifra-park-wegry,196/) povzbuzují atlety k tomu, aby si odpočinuli po intenzivním tréninku. Gabiony také byly použity na atraktivní oddělení prostoru pro děti, a tím vytvořili zajímavé hřiště  (link: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/plac-zabaw-wegry,183/), které nabízí pohodlné podmínky pro děti na hraní a pro jejich rodiče na odpočinek.

Pýšící se elegancí a krásou, gabiony se stávají více a více populárními ve veřejných prostranstvích a také mezi obyvateli měst. Jen se podívejte a uvidíte proč.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.