Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Gabion vs. gabionová stěna?

betafence gabionyTato otázka může být pro mnohé lidi překvapením. Není to přece stejný produkt?

Je pravda, že tyto dva termíny se zaměnitelně používají v článcích a novinách. Ale v realitě se oba produkty liší v konstrukci a v rozsahu jejich aplikace.

Volně stojící nebo betonové

Gabiony jsou koše vyrobené ze svařovaného pletiva a spojené cívkami. Jsou uloženy na zpevněném povrchu, ale nejsou na ně žádným způsobem připojeny. Prázdné gabiony jsou naplněny kameny a pak uzavřené, na vrch se uloží další vrstva gabionů.

Gabionové stěny, na druhé straně, jsou typ panelového oplocení vyrobeného ze dvou vrstev. Prostor mezi paralelními panely je také vyplněn kameny. Jako jiné typy oplocení, gabionové stěny jsou permanentně připojeny k povrchu. To je většinou provedeno pomocí sloupků upevněných betonem do země, vnitřních sloupů nebo vnějších sloupů.

Opěrné nebo dekorativní

Správně umístěné gabiony dokáží udržet těžkou zátěž ze strany. Proto byly prvotně používány v infrastrukturách jako opěrné stěny proti svahům a břehům řek.

Pokud se váš pozemek nachází na svahu nebo má výškové rozdíly, můžete použít gabiony nejen na dekoraci vaší zahrady ale i jako podpůrný a ochranný element.

Gabionové stěny vytvářejí oplocení, které má vysokou celkovou hmotnost ale relativně malou šířku (cca. 20 cm). Jsou méně stabilní než gabiony a méně odolné vůči silnému nárazovému větru. Toto je důvod, proč je tak důležité zakotvit je do země a používat je navíc pouze jako dekorativní element.

Neprůhledné a tlumící 

Obě řešení mají jedno společné: díky podobným typům výplní (kameny, skály, oblázky, skleněné kuličky) gabionů a gabionových stěn vám obě řešení poskytnou soukromí. V mnoha případech (malý průměr kamenů), se obě oplocení stanou zcela neprůhlednou stěnou, která efektivně ztlumí hluk z ulice nebo zahrady vašeho souseda.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.