Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Inspirace

Vhodná řešení pro městské oplocení

mestske oploceni

Městské oplocení nejenže umožní oddělit oblasti od chodníků a cest ale také pozitivně ovlivní jejich atraktivitu.

Panely a sítě použité ve veřejných prostranstvích jsou většinou zaměřeny na trochu jiné účely než jsou oplocení domů nebo pozemků. Jejich hlavním účelem není zajištění maximální bezpečnosti, i když to je také důležité, ale oddělení prostorů.

Městská oplocení jsou většinou postavena kolem parků, hřišť, náměstí a kolem veřejných budov. Produkty, jako jsou například gabiony, jsou součástí krajinné architektury a díky nim je daná oblast krásnější.

 

Městské oplocení Nylofor

Jeden z modelů Nylofor byl speciálně navržen pro městské oblasti. Je vyroben ze svařovaných panelů upevněných na trojúhelníkových sloupech a na horní straně má mantinel, který chrání kolemjdoucí před zachycením nebo pořezaním. Je oblíbený jako oplocení pro parky ale i pro tramvajové tratě.

Panely Barofor

Silná stránka tohoto modelu je jeho elegantní trendy vzhled, zakončený jemným obloukem ve verzi Deco. Toto řešení je perfektní na oplocení hřišť, protože nemá žádné ostré nebo vyčnívající hrany. Průmyslové i komerční sídla využívají modely Square s diamantovým průřezem, který brání přelezení přes plot.

Barofor Deco panely byly použity na hřišti v jednom ze sídlišť ve Varšavě.  

Oplocení Nylofor 2D Super

Tento typ panelů je použit hlavně na místech, která si vyžadují extra ochranu proti neoprávněnému vniknutí. Plot zabezpečuje ochranu díky jeho silné masivní struktuře a dvojitým horizontálním tyčím. Nylofor 2D Super panely byly použity v městském parku v Bialskie-Bialej.

I když jsou gabiony používány jako elementy oplocení, městským oblastem více přinesou užitek samostatné gabionové stěny, které jemně oddělují parky od ostatních oblastí. Díky jejich vlastnostem mohou být použity proti zvažování a sesuvům půdy v zelených plochách a navíc je stylově doplňovat. Navíc, gabiony mohou být použity na postavení laviček v parku. Vše co musíte udělat je upevnit dřevěné desky na horní stranu gabionu. Takový koncept využití gabionu byl použit architekty parku Góra Cyranowska ve městě Mielec.

Toto je jen pár z produktů určených pro městské oblasti, ale pouze s těmito řešeními můžete vidět jak dobře zvolený plot může podstatně ovlivnit vzhled a funkcionalitu veřejných oblastí.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.