Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Inspirace

Možnosti posuvných bran: Volně stojící nebo na kolejničkách

brana kolejnicePosuvné brány jsou pohodlným a elegantním doplňkem systému oplocení vašeho zákazníka. Dnes vám představíme nejdůležitější rozdíly mezi volně stojícími a kolejnicovém verzemi.

Existuje několik výhod posuvných bran oproti křídlovým branám. Při nich nepotřebujete žádný prostor na příjezdové cestě, mohou být jakékoliv šířky a rovněž umožňují snadné otevírání bez automatizace. Stručně řečeno: jsou pohodlné a elegantní zároveň. Jediným skutečným omezením je potřeba uspořádat prostor kolem oplocení - ve směru pohybu brány nesmí existovat žádné překážky.

Volně stojící nebo na kolejničkách?

Existují dva hlavní typy posuvných bran: volně stojící a kolejnicové. Oba mají své výhody i nevýhody.

  • Volně stojící brána - pohybuje se na dolním panelu, ve kterém je namontována kolejnička. To vyžaduje dlouhou protiváhu a v důsledku toho je třeba uspořádat velký prostor podél oplocení.
  • Na kolejničkách - pohybuje se na kolejničkách namontovaných do základny. Na základě toho již není nutné montovat další protiváhu.

Jedna z největších výhod brány na kolejničce je menší prostor, který zabírá při svojm pohybu. Volně stojící brána, na druhé straně, má menší základy a snadněji se udržuje v čistotě. Kolejničky namontovány uvnitř základny je třeba často zamést (například zbavit listí), aby system fungoval.

Kdy je čas pro automatickou verzi?

Tak volně stojící, tak kolejnicovém brány, jsou k dispozici i v automatizovaných provedeních. Znamená to, že je lze ovládat pomocí dálkového ovládání. Samozřejmě je takové řešení dražší alternativou než ta standardní, ale vyplatí se ji využít, pokud zákazník otevírá bránu častěji.

Automatizovaná verze zvyšuje pohodlí při používání posuvné brány, protože na její otevření budete potřebovat jen jedno kliknutí. To je velmi komfortní zejména při větrném nebo deštivém počasí, protože majitel brány nemusí prej otevření opustit auto.

 

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.