Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Inspirace

Montáž Zenturo gabionových stěn svépomocně

gabiony zenturoDokáže talentovaný kutil svépomocně sestavit gabionové oplocení? Ano, ale musí mít na mysli pár pravidel.

Gabionové stěny Zenturo se na pozemcích Polska vyskytují častěji a častěji. Používají se jako součást oplocení ale i na výrobu zahradního nábytku jako jsou například pergoly. Výhody Zenturo jsou zejména jeho originální tvar a atraktivní vzhled.

 

Jak sestavit gabionovou stěnu Zenturo

Struktura produktu je nestandardní. Je vyroben ze dvou paralelních panelů, dvou sloupků a výplně. I když to může znít složitě, stěnu dokážete bezpečně sestavit svépomocí.

Tento proces jsme detailně popsali v samostatném článku a nyní chceme pouze zdůraznit několik klíčových věcí. První krok montáže je upevnění sloupků do děr v zemi, které jsou vhodné velikosti a naznačené vzdálenosti. Mezi dírami je třeba vykopat příkop a vyplnit ho betonem a pak namontovat první sloup. Důležité: Musíte se ujistit, že jsou sloupky důkladně namontovány ve vertikální poloze. Určitě budete potřebovat vodováhu.

Dalším krokem je upevnění panelů, které jsou připojeny na sloupky s použitím spojů. Když jsou panely namontovány, zkontrolujte, zda jsou rovně ve vertikální poloze a paralelně jeden k druhému. Potom postavte druhý sloup, připevněte k němu panel a ujistěte se, že je konstrukce vertikální. Pokud ano, můžete do příkopu nalít beton.

Výplň gabionu

Když jsou všechny panely namontovány, můžete je začít plnit. Tento proces není až tak komplikovaný ale budete muset dbát na to aby veškerý prostor mezi panely byl vyplněn rovnoměrně. Vyplatí se ochránit díly držáky vzdálenosti, které zabrání vydutí panelů.

Stěny Zenturo mohou být vyplněny prakticky čímkoliv, co se dá koupit v stavebninách. Všechny typy kamenů jsou velmi populární, ale i dřevo (nařezané kmeny) a kůra. Někteří lidé si vybírají originálnější výplně jako například barevné sklo nebo skořápky ořechů.

Po vyplnění, výplň netřeba vyměnit pokud nechcete jiný vzhled po výměně fasády vašeho domu. Gabionové stěny Zenturo vám umožňují výměnu náplně díky jejich přizpůsobivosti. Jednoduše vyberte starou výplň a vložte novou dovnitř.

Dodatečná ochrana

Vyplatí se zajistit každou stěnu krytem, díky kterému se výplň nebude dát vytáhnout ven.  Kryt se montuje na vrch konstrukce použitím svorek nebo ocelových drátků.

Montáž a zabezpečení panelů není komplikovaná ale vyžaduje si určitý level znalostí a dovedností. Pamatujte si: pokud si nejste jisti, zda dokážete namontovat a zajistit stěnu Zenturo svépomocně, vždy můžete o pomoc požádat profesionála.

 

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.