Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Inspirace

Montáž posuvných bran: Vyplatí se udělat to svépomocí?

montaz branyByl by odvážný kutil schopen sestavit a namontovat posuvnou bránu svépomocí? Odpověď je ano ale nebude to jednoduchý úkol.

Mnoho lidí, kteří mají znalosti o výrobě stavebních produktů nebo mají talent sami si vyrobit věci potřebné do domácnosti, jsou ochotni smontovat si věci svépomocí nebo si dokonce vyrobit panely, pletivo, či brány.  Betafence vždy podporovala nadšence kutilství a proto se rádi podělíme o naše znalosti o montáži ve výukových videích.

Situace se ale otočí v případě instalace velmi složitých zařízení, jako jsou například konzolové posuvné brány. Tento úkol by raději měl být proveden specialisty.

Samonosná posuvná brána

Tento typ bran si nevyžaduje instalaci kolejnice do země ale místo toho potřebuje vyrovnávací závaží. Je to kovová součástka na konci brány, jejíž velikost a váha musí být přizpůsobena parametrům celé brány.

Musíte vzít v úvahu následující věci: velikost brány (délku a šířku), váhu profilu a výplň a také i komponenty jako nájezdové kolečka. Také musíte zahrnout vliv větru. Pokud se pozemek nachází ve větrné oblasti, potřebujete těžší a tím pádem i více stabilní vyrovnávací závaží.

Je důležité poznamenat, že při koupi nebo navrhování vaší brány byste měli brát v úvahu délku vyrovnávacího závaží, protože si vyžaduje extra prostor u plotu. Pokud je vyrovnávací závaží příliš dlouhé, nemusí se vejít do délky pozemku.

Pomoc od profesionálů

Zmíněné výpočty jsou velmi složité a měli by si je vzít na starost stavební inženýři. Když znáte požadované parametry, profesionálové vám precizně vypočítají potřebnou velikost a váhu vyrovnávacího závaží.  Pokud to opravdu chcete udělat svépomocí, měli byste použít informace (parametry) poskytnuté výrobcem brány.

Nicméně, vzhledem ke složitosti procesu a riziku selhání, vám doporučujeme, abyste si posuvnou bránu nemontovali svépomocí. Hotové brány, které jsou dostupné od uznávaných výrobců jistě uspokojí všechna zákazníkova očekávání a navíc zajistí bezpečnost, ochranu a dlouhověkost produktu.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.