Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Inspirace

Metody pro údržbu bran

brana kolejniceChcete aby vám brána sloužila mnoho let? Ujistěte se, že je správně chráněna a udržována.

Moderní brány jsou produkty, které jsou extrémně odolné a zajišťují bezchybnou funkčnost na dlouhou dobu. Nicméně, jako mnohá jiná mechanická zařízení, i brány musí být udržovány v dobrém stavu, pokud chcete prodloužit jejich životnost.

 

Způsob poskytování dodatečné ochrany brány závisí na jejím typu. Posuvné brány a křídlové brány by měly být ošetřovány rozdílně. Dole najdete vysvětlení jak správně pečovat o vaši bránu.

Posuvné brány

V případě posuvných brán, byste měli zkontrolovat stav produktu hlavně před a po zimní sezóně a samozřejmě, vždy když si všimnete nějakého problém v jejich funkčnosti.

Údržba posuvné brány začíná zkontrolováním všech komponent, zda nejsou poškozeny (např. po nárazu autem). Kontrola by měla zahrnovat zkontrolování šroubů (např. zda nejsou rezavé) a zda pevně drží. Pokud je nějaká z nich uvolněná, opravte ji. Totéž platí pro vodící válce: měli byste nahradit opotřebované válce co nejdříve.

Měli byste mít na paměti, že sníh, bláto nebo rostliny mohou zabránit bráně, aby stála ve vertikální pozici. Tyto objekty musí být odstraněny z oblasti brány.

V neposlední řadě zkontrolujte fotobuňku a motor. Čištění těchto dvou elementů vám zajistí delší životnost a funkčnost bez závad. Také vyměňte baterie ve fotobuňce, která se nachází v konečném sloupku (CR2 3V), abyste nebyli překvapeni, když se jednoho dne vybijí.

Křídlové brány

Údržba křídlových bran je mnohem jednodušší a nevyžaduje tolik času jako u posuvných brán. V tomto případě se hlavně zaměříme na vizuální kontrolu ochranné vrstvy. Opravte ji pokud vidíte nějaké mechanické poškození. Ujistěte se, že zkontrolujete pevnost všech pantů, zámků, úchytek a zemního šroubu v případě dvojité křídlové brány.

Údržba vás mnoho nestojí ale umožňuje vám značně prodloužit životnost vaší brány. Vyplatí se věnovat tomu váš čas.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.