Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Inspirace

Metody montáže panelů oplocení se sloupky

sloupky na plotDvě nejpopulárnější metody montáže panelů oplocení se sloupky. Dozvěďte se o jejich nejdůležitějších vlastnostech

Pokud se ptáte, který systém montáže je lepší, odpověď není tak jasná. Velmi to záleží na preferencích osoby, která montuje oplocení a od technických údajů samotného panelu. Zde jsou ty nejdůležitější výhody a nevýhody šroubů a kleštin.

EL systém: hákovité šrouby a spoje

Tato metoda montáže si vyžaduje znalosti a dovednosti, a proto je nejčastěji používána specializovanými poskytovateli montážních služeb. Vyznačuje se rychlostí procesu, což je ovlivněno tím, že není třeba dodržovat přesnou vzdálenost mezi sloupky. Montáž je také rychlejší kvůli absenci rohových sloupků a kleštin. Dvě strany plotu jsou vytvořeny spojením dvou panelů.

Silné a stabilní spojení mezi panely a sloupky stojí za zmínku. Prakticky mezi nimi není žádná mezera. Ve výsledku, panel je méně náchylný k ohnutí.

Náročnost na druhé straně, je třeba použít k montáži speciální kleště, což dělá tento proces složitějším, zvláště pokud nejste dostatečně zkušený.  Je také důležité si zapamatovat, že panely nejsou montovány na osu sloupků, kvůli čemu je montáž složitější když máte postavený základ pro plot.

Také věnujte pozornost omezené možnosti přizpůsobit se šikmému povrchu – v tomto případě každých 20 cm. Také je nezbytné použít speciální prodloužený sloupek, protože sloupky běžné velikosti by byly příliš krátké.

Sloupky bez děr: Kleštiny

Další montážní řešení jsou kleštiny. Jsou jednodušší na použití, což je pravděpodobně důvodem proč je tento způsob častěji zvolen domácími kutily, kteří se rozhodnou postavit si plot sami.

Jako bonus k jednodušší montáži a nejdůležitější výhoda je flexibilita při přizpůsobování se šikmému povrchu, což umožňuje snadnou volbu výšky sloupku. Navíc, panely jsou montovány na osu, což usnadňuje stavbu základu.

Obtíže zahrnují nutnost dodržovat přesné vzdálenosti mezi sloupky a použití rohových sloupků a středových kleštin. Mezi sloupkem a panelem je mezera, což může ovlivnit stabilitu systému.

Jak můžete vidět, obě řešení mají své výhody a nevýhody. Vyplatí se dobře si je obě zvážit, předtím než začnete montáž, abyste si vybrali způsob vhodný k vašemu terénu a vašim dovednostem.