Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad knivovny

pletivo betafence antrastyl

ploty zenturo Bauhaus

Potřebujete pomoc?

1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek

Inspirace

Galvanické zinkování nebo žárové zinkování oplocení

nylofor pro 3dKterá metoda povrchové ochrany oplocení je více efektivní? Měli byste tomu vůbec věnovat pozornost?

Měli byste opatrně zvážit vaši investici do oplocení ohledně každého aspektu. Přirozeně, máme tendenci soustředit se hlavně na bezpečnost a atraktivní vzhled produktů, které obklopují naši nemovitost.  Nicméně, abyste byli plně spokojeni s vaším rozhodnutím, měli byste také zvážit životnost vašeho oplocení.

Panely a pletiva - důkladně připravené výrobcem - vám budou sloužit mnoho let aniž by si vyžadovaly další údržbu nebo opravy. Takže předtím než uděláte finální rozhodnutí, zaměřte se na to, jak byl produkt ošetřen vůči proměnlivým povětrnostním podmínkám.

 Co je galvanické zinkování?

Nejběžnější metoda povrchové ochrany ocelových výrobků je galvanické zinkování. Ve zkratce, tento proces poskytne ocelovým povrchům zinkový povlak. Zinek ochrání ocel před korozí, která je výsledkem interakce mezi vodou, vzduchem a ocelí. Galvanické zinkování je často používané v automobilovém a stavebním průmyslu.  Je také aplikováno výrobci kovového oplocení.

Dvě nejpopulárnější metody pozinkování

V průmyslovém oplocení se používají dvě populární metody pozinkování:

  • galvanické zinkování
  • žárové zinkování

Galvanické zinkování se vykonává použitím elektrického proudu, elektrolýzou. Používá se tehdy, pokud se produkt ještě dodatečně bude malovat. Galvanické zinkování vytvoří hladkou a konzistentní vrstvu zinku, bez ztluštění nebo vtoků, které ovlivňují vzhled panelu nebo pletiva.

Nicméně, tento proces má tendenci být nepřesný, a tak může způsobit, že produkt nebude dostatečně pozinkovaný v těžko dostupných místech. Měli byste také mít na paměti, že poskytnutá vrstva zinku je velmi tenká, což způsobuje, že je méně odolná. Také stojí za zmínku, že někteří výrobci prodávají galvanicky pozinkované oplocení jako hotový produkt. To je chyba, protože tento typ oplocení si vyžaduje dodatečnou vrstvu nátěru.

Žárové zinkování se vykonává ponořením produktu do horkého tekutého zinku. To poskytne oplocení silnější a odolnější povlak zvenku i zevnitř sloupu. Panely, sloupy a brány, které jsou pozinkovány touto metodou jsou značně více odolné a zajišťují ochranu po mnoho let.  Stojí také za zmínku, že takové produkty si nevyžadují dodatečnou vrstvu nátěru, i když výrobce ji na váš požadavek může poskytnout.

Rozdíl mezi galvanickým zinkováním a žárovým zinkováním je natolik značný, že byste si měli vědomě vybrat oplocení, které je lépe chráněno před možným poškozením.

Pro lepší online zážitek používáme pouze nezbytné cookies. Díky nim přesnější analyzujeme návštěvnost a přizpůsobujeme uživatelská nastavení.